Sulm me thikë në Gjermani, disa të plagosur

0
Shpërndaje lajmin

Disa persona raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një sulmi me thikë në një qendër fitnesi në qytetin gjerman, Dusburg. Policia ka nisur një operacion të madh pas këtij sulmi.
Policia ka thënë se situata ende është e paqartë, raporton tch, përcjell Albinfo.ch.
Një zëdhënës policor e ka konfirmuar se operacioni është duke u kryer nga policia e qytetit të afërt Esen, dhe qytetarëve u është bërë thirrje që ta shmangin zonën e sulmit./Albinfo.ch
 
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *