Shpërndaje lajmin

Në një stacion metroje në Brooklyn të New Yorkut janë dëgjuar të shtëna të martën.
Nga rasti raportohet edhe për viktima dhe policia po heton.
Zyrtarët kanë paralajmëruar banorët që të shmangin zonën dhe të presin vonesa. Të paktën katër linja treni thuhet gjithashtu se janë vonuar në të dy drejtimet.

Nuk dihet ende numri i viktimave nga incidenti, por Policia ka thënë se 13 persona janë dërguar në spital.
Fotot nga vendi i ngjarjes tregojnë pasagjerë të gjakosur të shtrirë në dyshemenë e stacionit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *