Sulmi i kombëtares në super formë para eleminatoreve të Botërorit

Share

Kur duhet një muaj nga nisja zyrtare e rrugëtimit për Botërorin “Katar 2022” (Andorra, Anglia dhe San Marino, 3 rivalët e parë), Kombëtarja shqiptare dhe trajneri Edi Reja janë duke marrë lajme pozitive nga legjionarët. Futbollistët kuqezinj janë duke shkëlqyer me skuadrat e tyre.

Nëse mbrojtësit vazhdojnë rritjen konstante, këtë herë janë lojtarët e sulmit që ngrohin trajnerin italian dhe gjithë opinionin sportiv. Kjo fundjavë ka konfirmuar 3 prej tyre, të cilët gjetën rrugën e rrjetës dhe rezultuan të rëndësishëm në kampionatet përkatëse. Cikalleshi u shndërrua në “pasha” në Turqi duke udhëhequr Koniasporin në një përmbysje spektakolare në transfertë, ndërsa Myrto Uzuni është abonuar me golin te skuadra e Ferencvaroshit.

Edhe Armando Broja nuk di të ndalet në Holandë me Viteshen. Tre sulmuesve u bashkohet edhe Rei Manaj, i cili në kohët e fundit ka arritur të gjejë vazhdimësinë me Barcelonën B dhe po shënon rregullisht. Ditën e djeshme arriti të realizonte 2 gola të tjerë duke qenë vendimtar në triumfin e katalanasve. Një penallti në minutën e fundit të pjesës së parë dhe një tjetër gol në fillimin e ndeshjes tregojnë se sulmuesi kuqezi është i pandalshëm.


Share

Komente