Sulmohet ambasadori i BE-së në Sudan

0
Shpërndaje lajmin

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Sudan është sulmuar në shtëpinë e tij në Kartum, teksa luftimet në këtë shtet vazhdojnë.
Lajmin e ka konfirmuar kryedipomati i BE-së, Josep Borell.
“Kjo përbën shkelje të Konventës së Vjenës. Siguri e stafit diplomatik është përgjegjësi e autoriteteve sudaneze dhe obligim sipas ligjit ndërkombëtar”, ka thënë ai përmes një postimi në Twitter.
LEXONI GJITHASHTU:

I njohuri si “Forrest Gump” i jetës reale gjen vdekjen pasi përplaset nga makina
Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare shkruesi i hitit “Merry Christmas Everyone”
Kufizimi i muzikës në verë, operatorët e Durrësit: Nuk na cënohet puna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *