Swiss nesër me fluturim special, nxjerr zviceranët nga Izraeli

0
Shpërndaje lajmin

Shumë zviceranë janë ende të izoluar në Izrael, gjë për të cilën tashmë ka reaguar Departamenti Federal i Punëve të Jashtme (EDA).
Swiss International Air Lines (SWISS), në bashkëpunim me EDA, do të kryejnë një fluturim special nga Cyrihu në Tel Aviv dhe kthimi do të jetë të martën, më 10 tetor, shkruan Blick.
“Në këtë mënyrë, zviceranëve duhet t’u jepet mundësia të fluturojnë në shtëpi sa më shpejt të jetë e mundur,” thuhet në njoftimin për media, përcjell albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *