January 19, 2022

SWISS nuk fluturon mbi hapësirën ajrore të Bjellorusisë

Shpërndaje lajmin

Si shumë linja ajrore të tjera, transportuesi kryesor i Zvicrës njoftoi se nuk do të fluturojë më mbi hapësirën ajrore të Bjellorusisë, transmeton albinfo.ch.

Vendimi u mor pas ridrejtimit të një avioni europian në Minsk të dielën e kaluar për të arrestuar një disident të regjimit Aleksandër Lukashenko.

Oraret për fluturimet dhe lidhjet SWISS nuk do të ndikohen nga ndryshimi në rrugën e fluturimit, përveç “disa minutave më shumë” që mund të marrë një fluturim Cyrih-Hong Kong, tha linja ajrore.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *