Takimi i Ramës me Erdogan, analisti zbardh prapaskenat: Turqia po bën bamirësi, por ka një kusht

Share

Sot kryeministri Rama bëri një vizitë në Stamboll ku u prit nga presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan. Kjo vizitë ka shkaktuar reagime dhe debate të ashpra në vendin tonë dhe sipas analistit Enton Abilekaj takimi nuk paraqet një marrëveshje dypalëshe por një palëshe.

“Takimi tregon se kemi një marrëveshje një palëshe. Pra kemi Turqinë që bën bamirësi dhe merr lavde. Bamirësi një shtet nuk bën kot. Turqia bën bamirësi por me kushtet e saj. Kushtet janë Fetoja”, tha Abilekaj.


Share

Komente