Takohen Lajçak dhe Escobar, bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

0
Shpërndaje lajmin

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka takuar në Bruksel emisarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.
Siç njoftoi ndërmjetësi i dialogur, u diskutua në lidhe me rrugën përpara.
“Gëzohem ta mirëpres në Bruksel kolegun dhe mikun tim të mirë, Gabriel Escobar. Së bashku me ekipet tona, ne dje patëm diskutim të thellë për dialogun, situatën dhe rrugën para, si dhe për çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor. Faleminderit për një bashkëpunim të jashtëzakonshëm”, shkroi Lajçak, përcjell albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *