Taulant Balla tregon goditjen e fortë që ka marrë Ilir Meta nga SHBA: Pas sulmeve të presidentit fshihen këta politikanë

Share

Deputeti socialist Taulant Balla, ka reaguar pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit, ku Ardian Dvorani vlerësohej si “kampion në luftën kundër korrupsionit” në vendin tonë.

Ai shkruans e ky ishte një mesazh i qartë për Metën, Berishën dhe Bashën pas sulmeve të tyre të dëshpëruara kundër Reformës dhe kundër institucioneve të reja të Drejtësisë.

Mirënjohje SHBA dhe BE për mbështetjen e vazhdueshme që i japin zbatimit të Reformës në Drejtësi. Sulmet e dëshpëruara të Ilir Metës, pas të cilit qëndrojnë Sali Berisha, Lulzim Basha & co, kundër Reformës dhe kundër institucioneve të reja të Drejtësisë nuk mund të cënojnë aspak këtë reformë historike.


Share

Komente