“Te Berberi”, komedia shqiptare në SRF Comedy

0
Shpërndaje lajmin

SRF Comedy ka sjellë komedinë e aktorit të njohur shqiptar Vedat Bajramit, “Te Berberi”.
Siç njofton edhe vet aktori keni mundësinë ta ndiqni me titra në tre gjuhë.
“Shikoni premierën e pilotit më të ri në SRF Comedy/Zvicër, ju mund t’i zgjidhni titrat në Gjermanisht, Anglisht dhe Gjuhën Shqipe! Shikim te këndshëm shqiptarët e mi të dashur kudo që jeni”, shkruan Bajrami.
Komedia bën fjalë për Dautin që investon kursimet e tij për të hapur një sallon flokësh. Ai punëson ish-bashkëshorten e tij Melanie si drejtoreshë menaxhuese.
Dauti shpreson të krijojë një lidhje me të dhe djalin e saj Xonin për të ribashkuar familjen. Por personaliteti i dashur por kokëfortë i Dautit dhe ndihma kundërproduktive e mikut të tij kaotik Rocki e kthejnë misionin e tij romantik në kaos të përhershëm.
Krijues dhe producent është Florim Brajshori, autor kryesor është Arne Kohlëeyer, me regji nga Jyri Pasanen.
 
Këtu mund ta shikoni komedinë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *