August 1, 2021
Shpërndaje lajmin

Sot kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në grupe të Kampionatit Evropian, ku janë përcaktuar të gjitha çiftet e 1/8 e finales, shkruan albinfo.ch.

Zvicra, ku luan Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Admir Mehmedi do të përballet me kampionen e botës, Francën.

Super duel do të jetë ndërmjet Anglisë dhe Gjermanisë. Po ashtu sfidë shumë interesante është mes Belgjikës dhe Portugalisë, si dhe Kroacisë e Spanjës.

1/8 e finales

Zvicra-Franca

Anglia-Gjermania

Italia-Austria

Kroacia-Spanja

Suedia-Ukraina

Uellsi-Danimarka

Belgjika-Portugalia

Holanda-Republika e Çekisë


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *