Të mërkurën mund të notoni përmes liqenit të Cyrihut

0
Shpërndaje lajmin

Kalimi i liqenit të qytetit të Cyrihut mund të bëhet të mërkurën, njoftuan organizatorët të hënën.
Pasi moti ishte ende shumë me bubullimë në datën e parë më 12 korrik, ngjarja tani mund të zhvillohet në diell dhe nxehtësi. Shitja e biletave për kalimin e liqenit nis pasditen e së hënës. Janë 9000 vende fillestare, shkruan Blick.
Mund të bëheni pjesëmarrës që nga mosha dymbëdhjetë e lart. Kusht paraprak është që ata të mund të notojnë 1200 metra.
Për arsye sigurie, ngjarja do të zhvillohet vetëm kur moti është i mirë dhe stabil. Për më tepër, temperatura e ujit duhet të jetë së paku 21 gradë. Liqeni i Cyrihut aktualisht është 22 gradë i ngrohtë, përcjell albinfo.ch.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *