Të paktën 11 të vdekur dhe 59 të plagosur në një shpërthim në Republikën Domenikane

0
Shpërndaje lajmin

Një shpërthim i fuqishëm, shkaku i të cilit ende nuk dihet në një zonë tregtare të qytetit jugor të Republikës Domenikane të San Cristóbal, ka shkaktuar 11 viktima duke përfshirë një foshnjë, kanë lënë të plagosur 59 të tjerë ndërsa 10 persona rezultojnë të zhdukur, sipas autoriteteve.

Eleven people have died in an explosion in a small town in the Dominican Republic, with 10 others missing and dozens injured, President Luis Abinader sayshttps://t.co/SHaRxMdUyv pic.twitter.com/l6q8gyXzVa
— AFP News Agency (@AFP) August 16, 2023

Shpërthimi tronditi zonën tregtare të qytetit, duke shkaktuar një zjarr dhe një kolonë të madhe tymi.

Multiple explosions near a bakery & plastic factory in the Dominican Republic…#DominicanRepublic #explosion #SantoDomingo pic.twitter.com/l21XLVFuyz
— Mrgunsngear (@Mrgunsngear) August 15, 2023

Njerëzit pësuan djegie në 30 deri në 40% të trupave të tyre.
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *