Të shtëna me armë në paradën e Super Bowl në Kansas City, disa të plagosur

0
Shpërndaje lajmin

Disa njerëz janë qëlluar me armë zjarri në Kansas City, Misuri, pas një parade të fitores në Super Bowl, thotë policia.
Të shtënat u qëlluan në perëndim të Union Station, afër vendit ku mijëra ishin mbledhur për paradën të mërkurën.
Numri i të plagosurve është i paqartë, megjithëse një zyrtar i zjarrfikësve tha për Associated Press se tetë deri në 10 persona ishin goditur. Policia tha se dy persona të armatosur janë arrestuar.
Videoja e shpërndarë në mediat sociale tregoi oficerët që hynin në stacionin e frekuentuar dhe viktimat duke u marrë me ambulanca. Qyteti po festonte fitoren e Super Bowl të së dielës nga Kansas City Chiefs.
Një paradë fitoreje përfundoi jashtë Stacionit të Unionit në qendër të qytetit të Kansas City dhe raportet lokale thanë se lojtarët ishin ende në një skenë kur filluan të dëgjoheshin të shtënat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *