Të shtëna me armë në SHBA, 2 të vrarë dhe një i plagosur

Shpërndaje lajmin

Dy persona janë vrarë dhe një i tretë ka mbetur i plagosur nga të shtënat me armë në një organizatë joqeveritare që ndihmon të rinjtë në Des Moines, Iowa, sipas një njoftimi të policisë.

#BREAKING: Shooting In Des Moines, Iowa Leaves Multiple Victims. -Police #BreakingNews pic.twitter.com/R7P3o6QAy3
— Breaking 4 News (@Breaking_4_News) January 23, 2023

Duke iu përgjigjur thirrjes për veprim të menjëhershëm, oficerët e zbatimit të ligjit që iu përgjigjën Starts Right Here, një OJQ që punon me sistemin arsimor publik për të ndihmuar të rinjtë me probleme ose në rrezik, gjetën tre persona me plagë nga armë zjarri, dy prej tyre të cilët nuk arritën të shpëtonin.
Ndërsa personi i tretë është në gjendje të rëndë.
Bazuar në rrëfimet e dëshmitarëve okularë, janë arrestuar 3 të dyshuar kryesorë, ndërsa vazhdojnë hetimet.
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *