January 18, 2022

Të shtëna me armë zjarri në Mitrovicë, një i vdekur dhe një i plagosur rëndë

Shpërndaje lajmin

Një 49-vjeçar i cili u plagos mbrëmjen e djeshme me armë zjarri në Mitrovicë në rrugën Evlia Qelebia ka humbur jetën.

Lajmin  e konfirmoi zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili tha se i plagosuri tjetër, J.S 52-vjeçar po vazhdon trajtimin mjekësor.

“Me datën 10 korrik 2021, në ora 00:20, policia në Mitrovicën e Jugut, ka pranuar informatën për të shtëna me arme zjarri në rrugën Evlia Qelebia. Me të pranuar informatën, në vendin e ngjarjes me urgjencë kanë dalë të gjitha njësitet e nevojshme policore. Nga informatat e para nga vendi i ngjarjes është kuptuar se si pasojë e të shtënave me armë zjarri, dy persona ishin plagosur të cilët me urgjencë janë dërguar në Spitalin Rajonal në Mitrovicë, më pas janë dërguar në QKUK- Prishtinë.

D.S, 49- vjeç dhe J.S, 52 vjeç janë qëlluar mbrëmë rreth mesnatës me armë zjarri në rrethana ende të paqarta.

Ndërsa rreth orës 02:00, nga autoritetet spitalore është raportuar se njëri nga të plagosurit, viktima D. S., 49 vjeçar, si pasojë e plagëve ka vdekur, ndërsa i plagosuri tjetër viktima J. S., 52 vjeçar, mbetet në tretman të mëtejmë mjekësor”, tha Zahiti.

Zahiti bëri të ditur se dy persona të dyshuar, të njohur për policinë janë në kërkim policor.

“Pas ekzaminimeve të kryera në vendin e ngjarjes, hetuesit e krim-teknikës si prova materiale kanë gjetur katër (4) gëzhoja dhe një predhë të plumbit si dëshmi materiale që ndërlidhen me rastin. Nga hetimet e deritanishme dhe dyshimet e ngritura, dy persona të dyshuar janë në kërkim policor identiteti i të cilëve tashmë është i njohur për policinë. Rrjedha hetimore është duke vazhduar në drejtim të arrestimit të personave të dyshuar si dhe zbardhjes së të gjitha rrethanave që ndërlidhen me rastin e veprës penale vrasje e rëndë. Trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në IML”, tha Zahiti.

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *