Temperatura të ulta dhe vranësira/ Ja si do të jetë moti këtë të diel

Share

Dita e sotme parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtra me diell.

Mesdita dhe orët vijuese largojnë vranësirat fillimisht nga zonat bregdetare dhe me pas gjithë territori do përfshihet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht lehtë në mëngjes por mbeten kostante në mesditë  duke luhatur velerat ditore nga -3°C  deri në 17°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar dallgëzim  3 ballë.

Rajoni dhe Europa; Europa Lindore dhe Veriore vijojnë me vranësira të dendura dhe reshje dëbore.

Po ashtu Ishujt Britanikë do të përfshihen nga vranësira të dendura dhe reshje shiu. Ndërsa pjesa tjeter e kontinetit do të paraqitet me kthjellime./CNA.al


Share

Komente