January 21, 2022

Temperaturat zbresin në -5°C, mësoni si parashikohet moti këtë të enjte

Shpërndaje lajmin

Sot, në vend do të vijojë ndikimi i masave ajrore të ftohta të cilat do të sjellin ngrica në akset rrugore në pjesën më të madhe të vendit gjatë mëngjesit. Moti parashikohet i kthjellët dhe në relievet malore parashikohen vranësira kalimtare hera-herës deri të dendura.

Në zonën e alpeve borë e dobët. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veri me shpejtësi mesatare e përgjatë bregdetit përkohësisht e vrullshme duke u pasuar nga valëzim në dete të forcës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -5 deri 5°C
në zona e ulëta -2 deri 14°C
në zona bregdetare 1 deri 15°C


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *