April 15, 2021

Tenori Ramë Lahaj performoi në skenën e “Sydney Opera House”

Shpërndaje lajmin

Tenori shqiptar, Ramë Lahaj, performoi në rolin Alfredos në natën e parë të shfaqjes së operas “La Traviata” të Xhuzepe Verdit, transmeton albinfo.ch.

Shfaqja u zhvillua në skenën e jashtme të Sydney Opera House.

Tenori shqiptar nisi të ushtrohej në muzikën klasike rreth moshës 21-vjeçare dhe ishte skena gjermane ajo që i dha mundësinë të tregonte talentin e tij. /Albinfo.ch


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *