Tensionet Kosovë – Serbi, temë diskutimi në Asamblenë Parlamentare të KE-së

Shpërndaje lajmin

Këshilli i Evropës sot do të diskutojë për tensionet e fundit në mes Kosovës dhe Serbisë, përcjell albinfo.ch.
Kështu është bërë e ditur në njoftimin e lëshuar nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës, ku tutje bëhet e ditur se diskutimi për Kosovën dhe Serbinë do të nisë sot nga ora 11:00.
Gjatë këtij sesioni, i cili do të nisë sot dhe do të zgjasë deri më 27 janar 2023, do të ketë fjalime edhe nga kryeministrja e Islandës Katrin Jakobsdóttir dhe ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *