Tensionet në veri të Kosovës, reagon sërish Rama: E qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë

Shpërndaje lajmin

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në lidhje me situatën e tensionuar në very të Kosovës.
Ai ka shpërndarë në Twitter deklaratën e ambasadës ameirkane në Prishtinë, me të cilën shpreh dakordësinë e plotë.

Can’t agree more
Loud and clear to all who want to hear pic.twitter.com/hKQVAVTAZW
— Edi Rama (@ediramaal) December 11, 2022

“Ata që ngritën postblloqe të paligjshme duhet t’i çmontojnë ato menjëherë. Ne presim që t’i jepet fund të gjitha kërcënimeve të dhunës dhe frikësimit. Ne shprehim mirënjohjen dhe mbështetjen tonë të plotë për Forcën e NATO-s në Kosovë (KFOR) për përpjekjet e saj për të garantuar sigurinë dhe lirinë e lëvizjes dhe për Misionin e Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit (EULEX). Ne i dënojmë fuqishëm si të papranueshme të gjitha sulmet ndaj agjencive të sigurisë kosovare dhe ndërkombëtare”, thuhej ndër të tjera në deklaratë.
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *