Teoria e radhës, Vladimir Putin ka kancer dhe iu është nënshtruar operacionit

Share

Një kritik i zëshëm i Vladimir Putin po pretendon se presidenti rus është duke vuajtur nga kanceri dhe madje ka pasur një operacion në fillim të këtij viti.

Valery Solovei, e cila pretendon të ketë burim në epiqendrën e vendimmarrjes, sugjeron që Putini 68-vjeçar kishte operacionin në muajin shkurt, transmeton portali arbresh.info

Një tjetër burim anonim thotë se operacioni i Putinit ishte në abdomen.

Teoria e re për shëndetin e presidentit rus vjen pas asaj që thoshte se i forti i Rusisë vuante nga Parkinsoni.

Solovei, ish-shef i PR në Institutin Shtetëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare të Moskës, beson se Putini po planifikon të japë dorëheqjen në Janar për shkak të problemeve të tij shëndetësore dhe po planifikon të emërojë vajzën Katerina Tikhonova si pasardhësen e tij.

Duke folur për pretendimin e shëndetit të keq të Putinit, ai tha: ” Njëra është e natyrës psiko-neurologjike, tjetra është një problem i kancerit.

‘Nëse dikush është i interesuar në diagnozën e saktë, unë nuk jam mjek dhe nuk kam asnjë të drejtë etike për t’i zbuluar këto probleme.

‘Diagnoza e dytë është shumë, shumë më e rrezikshme se diagnoza e parë e quajtur pasi Parkinson nuk kërcënon gjendjen fizike, por thjesht kufizon paraqitjet publike.

“Bazuar në këtë informacion, njerëzit do të jenë në gjendje të bëjnë një përfundim në lidhje me horizontin e tij të jetës, i cili nuk do të kërkonte as arsim special mjekësor”.

Kremlini fuqishëm i ka mohuar këto pretendime, duke thënë se nuk ka ndonjë problem me shëndetin e Putinit./arbresh.info/

The post Teoria e radhës, Vladimir Putin ka kancer dhe iu është nënshtruar operacionit appeared first on Arbresh.info.


Share

Komente