Shpërndaje lajmin

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë të shkallës Rihter është regjistruar me qendër Nea Styra, por është ndjerë veçanërisht edhe në Atikë. Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale është në 5 km ndërsa vendndodhja është 8 km në lindje në juglindje të fshatit Zarakes në Evia Jugore.

Pak minuta më parë, në të njëjtën zonë u regjistruan lëkundje të përmasave më të vogla, me magnitudë 1.9 dhe 1.5 të shkallës Rihter.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *