Tërmet në Gjermani, ndjehet edhe në Zvicër  

Shpërndaje lajmin

Një tërmet me epiqendër 2 kilometra nga Rangendingen ka dridhur mesditën e sotme Gjermaninë.
Mediat raportojnë se lëkundjet ishin me magnitudë 4.2.
Raportohet se lëkundjet janë ndierë edhe në vendet e tjera, si në Itali, Luksemburg, Lihtenshtajn, Zvicër, Francë dhe Austri.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published.