September 25, 2021

Tërmeti lëkund Kretën

Shpërndaje lajmin

Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter ka lëkundur Kretën pasditen e sotme. Epiqendra e tërmetit pak pas orës 19:00 ishte në Heraklion me thellësi 5.4 km.

Më parë, një tërmet 4.8 i shkallës Rihter tronditi zonën. Sizmologët theksojnë se dridhjet nuk janë shqetësuese. Mediat greke nuk raportojnë për dëme, vetëm frikë dhe panik./ Abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *