Tetë të vrarë dhe disa të plagosur, nga të shtënat, në SHBA

Shpërndaje lajmin

Dëshmitarët thanë se dëgjuan disa të shtëna në një objekt të kompanisë së shërbimeve postare FedEx dhe një tha se ka parë një burrë duke shtënë me armë automatike, përcjell albinfo.ch.

Personi i armatosur raportohet se ka vrarë veten.

“Ne kemi lokalizuar tetë persona me plagë me armë zjarri, të cilët janë shpallur të vdekur në vendin e ngjarjes”, tha zëdhënësja e policisë së qytetit, Genae Cook.

Cook tha se disa persona janë dërguar në spital me lëndime.

FedEx tha se kompania është në dijeni për të shtënat dhe se po bashkëpunon me autoritetet.

Fedex tha se siguria “është përparësi” për të.

Në Shtetet e Bashkuara kanë ndodhur disa incidente të ngjashme, javëve të fundit.

Këtë muaj, një sulm me të shtëna masive në Karolinën e Jugut ka lënë pesë vetë të vrarë.

Muajin e kaluar të shtënat masive në Kollorado dhe Xhorxhia kanë lënë 18 njerëz të vrarë.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *