Tifozët e Feynoord hapin bannerin gjigant 550 metra për të festuar titullin e 16-të

0
Shpërndaje lajmin

Tifozët e Feyenoord shpalosën banderolën më të gjatë të parë ndonjëherë në Holandë, 550 metra të gjatë.
Feyenoord fitoi titullin e tyre të 16-të të ligës pas fitores 3-0 të së dielës ndaj Go Ahead Eagles. Në të njëjtën kohë, fansat e saj u siguruan të bënin diçka të mahnitshme para fillimit të ndeshjes dhe të thyenin çdo rekord në Holandë.
Arsyeja e pankartës që ata ngritën para fillimit të ndeshjes ishte 550 metra e gjatë dhe mbulonte pothuajse të gjithë perimetrin e stadiumit pasi vetëm një pjesë e fushës kishte mbetur e pambuluar.
Rezultati siç shihet në video ishte i mahnitshëm. /G.D /

[Eredivisie]
Magnifique ambiance au De Kuip issue de la collaboration entre FSV De Feijenoorder, FRFC 1908 et De Noordzijde, les 3 principaux associations de supporters de Feyenoord.
[: @CMvanderPutten]#FootNL #FEYGAE pic.twitter.com/aaZfLIwRUW
— Foot néerlandais (@Foot_NL) May 14, 2023

[Eredivisie]
Les supporters de Feyenoord vont déployer un énorme tifo 550m de long à De Kuip face à Go Ahead Eagles.
D’une superficie de 11.000m², ce sera la plus grande bannière jamais déployer aux Pays-Bas.
[: @MissMoney]#FootNL #FEYGAE pic.twitter.com/4MsZHpxOgs
— Foot néerlandais (@Foot_NL) May 14, 2023

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *