October 18, 2021

Tifozët e Milanit optimistë për Championsin, festojnë së bashku para ndeshjes ndaj Atalantas (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Milani luan sonte në mbrëmje ndeshjen më të rëndësishme të sezonit në Seria A.

Një fitore në fushën e Atalantës sjell realizimin e objektivit Champions League dhe rikthimin e klubit të famshëm në turneun e më të fortëve pas shumë vitesh mungesë.

Të gjithë po e presin me padurim sfidën ndaj skuadrës së Berat Gjimshitit, që ka siguruar kualifikimin në Champions League.

Tifozët kanë vendosur të karikojnë heronjtë e tyre përpara kësaj finale. Rreth 5000 ultras kanë zbarkuar në Milanello me kore dhe këngë motivuese.

Atmosfera shumë pozitive dhe tepër e nevojshme për djemtë e Stefano Piolit, të cilët janë nisur drejt qytetit të Bergamos nën koret e tifozëve, që po presin me padurim ta shohin sërish në Champions League ekipin e zemrës.
Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *