Tifozët nuk pyesin për Koronavirusin, festojnë në shesh, datëlindjen e skuadrës së madhe italiane (Video)

Share

Lacio sot feston 121-vjetorin e krijimit të saj.

Një ditëlindje që pavarësisht rrezikut të infektimit, rreth 700 tifozë bardhekaltër nuk pyesin për koronavirusin dhe rregullat e vendosura nga qeveria italiane, dalin dhe festojnë në sheshin “Piazza della Libertà”.

Në 121-vjetorin e themelimit të klubit nga kryeqyteti, ata në palmaresin e tyre kanë koleksionuar, 2 tituj kampion të Serisë A, 7 Kupa të Italisë, 5 Superkupa të Italisë, 1 titull të Serisë B, 1 titull të Kupa të Kupave dhe 1 Superkupë të Europës.


Share

Komente