Tirana bën gati paratë për të shlyer borxhin e lojtarit që i bllokoi merkaton

Share

Bardheblutë do të shpenzojnë nga paratë e UEFA-s dhe Europës, të cilat i fituan këtë verë me meritë. Tirana kishte menduar që të bënte merkato të fuqishme, por tani si fillim duhet të sqarojë çështjen “Cise”.

I bie që bardheblutë tani të tregohen më vigjilentë në merkato dhe të marrin futbollistë me kosto jo shumë të larta.

FIFA i bllokoi merkaton e janarit Tiranës para pak ditësh për shkak të një borxhi 200 mijë euro ndaj 27-vjeçarit Cise. Për të bërë të mundur zhbllokimin sa më të shpejtë të merkatos, klubi bardheblu do të paguajë me këste detyrimin për sulmuesin afrikan.


Share

Komente