April 14, 2021

Tirana në tym, shihni si u shemb me 10 kg tritol pallati gjigand në Astir (VIDEO)

Shpërndaje lajmin

Vazhdojnë shembjet e ndërtesave në zonën e Astirit.

Ditën e sotme Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka publikuar një video të shembjes së një pallati 7 katësh në këtë zonë.

Siç shihet edhe në videon e publikuar nga vetë IKMT-ja, shembja e pallatit ka bërë që tymi të mbulojë gjithë zonën dhe të rifusë në panik banorët e zonës.

Në njoftim, IKMT thotë se sot u përdoren 10 kilogramë lëndë shpërthyese, që u vendosen në 350 furnela (vrima) të hapura në trupin e objektit. /albeu.com/

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *