Tiranë/ Drejtonin automjetet nën efektin e lëndëve narkotike, arrestohen dy persona

0
Shpërndaje lajmin

Dy persona janë arrestuar në Tiranë, pasi drejtonin automjetet nën efektin e lëndëve narkotike.
Policia Rrugore ndaloi për kontroll automjetet e drejtuara nga një 20-vjeçar dhe një 19-vjeçar, teksa u konstatuan duke kryer manovra të gabuara.
Pas testimit me aparatin AquilaScan, rezultoi se të dy këta shtetas e drejtonin automjetin, në efektin e lëndëve narkotike.
Shkon në 32 numri i drejtuesve të automjeteve që kanë rezultuar në efektin e drogave, pas testimit me aparatin AquilaScan, gjatë këtij viti./

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *