January 13, 2022

“Topi i Artë”, Luis Suarez: E meriton Leo Messi

Shpërndaje lajmin

Luis Suarez u tregua edhe një herë shpëtimtari i Atletico Madrid në La Liga, pasi shënoi një dopietë për t’i dhënë një pikë skuadrës së tij ndaj Sociedat.

Pas ndeshjes uruguajani është pyetur edhe për “Topin e Artë” ku sulmuesi pa asnjë dyshim u shpreh se Leo Messi meriton ta fitojë.

Unë mendoj se Leo meriton të jetë‘ Topi i Artë ’, sepse ai pati një vit spektakolar në nivel personal, edhe pse fitoi vetëm Kupën e Mbretit me Barcelonën. Ajo që ai ka bërë në nivel personal, duke qenë gjithashtu golashënuesi më i mirë dhe asistenti më i mirë i La Liga-s, duke fituar Kupën e Amerikës, duke qenë edhe golashënuesi më i mirë dhe pasuesi më i mirë, e bën atë edhe më të merituar”, ka thënë Suarez pas ndeshjes. /


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *