Tragjedi në futbollin francez, sulmuesi 22-vjeçar qëllohet për vdekje në Marseille

Shpërndaje lajmin

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme, në Francë, ku sulmuesi i ekipit të kategorisë së 4-ët francize, Aubagne ka ndërruar jetë në rrethana tragjike.
I rritur në akademinë e Olympique Marseille, 22-vjeçari, Adel Santana Mendy ndërroi jetë orët e para të mëgjesit të së shtunës, pasi u qëllua për vdekje, në një nga zonat e Marsejës.
Ndërkaq, në një postim në “Twitter” ka reaguar dhe ish-klubi i 22-vjeçarit, me anë të një postimi ku u përcjell familjarëve ngushëllimet.

L’AFC a appris avec une grande tristesse la tragique disparition de Adel Santana Mendy.
Il laissera un grand vide et demeurera à jamais l’un des nôtres.
Toutes nos pensées et nos condoléances vont à sa famille. pic.twitter.com/HAZXSH7JLa
— Aubagne FC (@AubagneFoot) December 24, 2022

 
 
/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *