November 27, 2021

Tragjedia me 45 viktima, Xhaçka: Jemi pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë

Shpërndaje lajmin

Ministrja e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, Olta Xhacka, ka shprehur ngushëllime për 45 viktimat nga Maqedonia e Veriut që humbën jetën pas djegies së autobusit në Bullgari.

Gjithashtu ka uruar shërim të shpejt për të plagosurit, ndërsa shkruan se Shqipëria është pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë.

Postimi i Olta Xhaçkës:

Dhimbje e madhe për 45 jetët e humbura të shqiptarëve nga Maqedonia e Veriut gjatë aksidentit tragjik në Bullgari. Ngushëllimet më të sinqerta familjeve të viktimave dhe shërim të shpejtë të plagosurve. Shqipëria është pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë!/


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *