October 28, 2021

Tragjike: Gëlltiti baterinë nga telekomanda e televiziorit, ndërron jetë 2-vjeçarja

Shpërndaje lajmin

Vetëm 2-vjeçe Harper Lee vdiq tragjikisht majin e kaluar kur gëlltiti një bateri. Askush nuk e dinte që vajza e vogël kishte gëlltitur baterinë e vogël “buton” dhe lëngjet e baterisë i dogjën ezofagun.

“Kam nevojë për ty mami” ishin fjalët e saj të fundit për nënën e saj. “Unë i thashë asaj se e doja dhe kjo ishte hera e fundit që e pashë. Në gjysmën e operacionit, mjeku doli dhe më pyeti nëse kishte gëlltitur ndonjë gjë. Unë i thashë: “Jo nga ato që di”. Atëherë më thanë se ata menduan se ai kishte gëlltitur një bateri “butoni”. ” Vajza e vogël vdiq në Spitalin Stoke-on-Trent në Britani.

“Këto pesë javë janë një torturë totale, ndihem kaq e humbur”, tha nëna me lot në sy në kamerën e BBC.

Familja vendosi të flasë për tragjedinë e tyre për të paralajmëruar për rreziqet që ekzistojnë. “Prindërit duhet të kontrollojnë, kontrollojnë, kontrollojnë. … Lojërat janë në gjithçka. Madje edhe në librat për fëmijë ” ./abcnews.al

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *