Tre të vdekur nga koronavirusi sot në Kosovë

Shpërndaje lajmin

Tre persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë.
Ministria e Shëndetësisë njofton edhe për 397 raste të reja.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 167 persona, kurse raste aktive janë 2087.
128 qytetarë janë vaksinuar në 24 orët e fundit.
Gjatë ditëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë vazhdimisht ka apeluar tek qytetarët për mbajtje të maskave në ambiente të mbyllura dhe vaksinim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.