Trendi “i sëmurë” i TikTok: Nënat thyejnë vezë në kokën e fëmijëve të tyre (VIDEO)

0
Shpërndaje lajmin

Prindërit janë përballur me reagime nga përdoruesit e Tik Tok pas publikimit të videove ku shfaqen duke thyer vezë në kokën e fëmijëve të tyre, të gjitha në emër të famës së shpejtë në internet.
Nën moton e “sfidës së thyerjes së vezëve”, videot e kësaj shakaje të konceptuar keq kanë mbledhur miliona shikime në TikTok, duke shkaktuar zemërim dhe debat.
Për ata që nuk e njohin, skenari zemërthyer shkon kështu: prindërit i ftojnë fëmijët e tyre të vegjël të marrin pjesë në një aktivitet gatimi, vetëm për të tradhtuar besimin e tyre duke i thyer një vezë në kokë fëmijës.

@ruthechampagne #crackaneggonyourkidshead #funny ♬ original sound – Ruth E. Champagne

Në disa raste, të vegjlit përloten si rezultat i kësaj shakaje, duke i lënë shikuesit e shqetësuar të pyesin për etikën e krijimit të një përmbajtjeje të tillë.
Një klip veçanërisht shqetësues tregon një grua të re duke thyer një vezë në kokën e një djali.
Përdoruesit e TikTok nuk hezituan të shprehin pakënaqësinë e tyre, duke akuzuar prindërit pas këtyre videove se i shfrytëzojnë fëmijët e tyre për hir të ndikimit në internet.
Komentet në këto video paraqesin një tablo të fortë shqetësimi për mirëqenien emocionale të pjesëmarrësve të rinj, duke dënuar krijuesit për tradhtinë e besimit të fëmijëve të tyre dhe duke shkaktuar shqetësim emocional.
Personaliteti i shquar i TikTok, Sarah Adams, një avokate e vendosur e prindërimit të përgjegjshëm, e ka kritikuar fuqishëm këtë prirje të pamatur.
Në një video, ajo vë në pikëpyetje motivet pas akteve të tilla, duke pyetur veten nëse prindërit u drejtohen këtyre masave ekstreme nga mërzia dhe një dëshirë e pangopur për famë në internet./Albeu.com/
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *