October 23, 2021

Tuchel: Të gjithë e duan Kane, nuk duhet të dalë Jorginho golashënues i ekipit

Shpërndaje lajmin

Thomas Tuchel është pyetur nga mediet angleze rreth blerjes së mundshme të Harry Kane nga ana e Chelsea. Gjermani është përgjigjur shumë qartë.

Ai tregon se patjetër që e dëshiron një lojtar të tillë, por shton se duhet treguar mungesë respekti për Tottenham. Gjithsesi, sipas tij duhet një sulmues.

“Të gjithë e duan Harry Kane, por duhet të jemi shumë, shumë të qartë: ai është lojtar i Tottenham. Ka firmosur kontratë afatgjatë dhe nuk do të flas rreth tij sepse është mungesë respekti.

Nuk dua të flas për këtë. Ne nuk duam që Jorginho të jetë shënuesi ynë më i mirë: ai meriton të gjitha lavdërimet në botë, por ne kemi nevojë për të përmirësuar numrat në sulm”, u shpreh Tuchel. /abcnews.al

 


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *