Turizmi, shkaktar i heqjes së taksës së alkoolit

0
Shpërndaje lajmin

“Bashkia e Dubait ka ndaluar përkohësisht mbledhjen e tarifës prej 30% nga kompanitë e pijeve alkoolike për një periudhë prej një viti”, tha komuna e Emirateve në një postim në Twitter.
Lëvizja ka të ngjarë të jetë një përpjekje për të rritur turizmin dhe për të stimuluar më shumë biznese midis vizitorëve dhe banorëve, ndërsa Dubai ecën përpara në qëllimin e tij për t’u bërë “vendi më i lumtur në Tokë”.
Pija alkoolike është shumë e kushtueshme në Dubai, me një litër birrë që kushton 15 dollarë dhe një gotë verë 20 dollarë ose më shumë, shkruan “Euronews”, përcjell albinfo.ch.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *