U gjobit dy herë/ Kryemadhi “vë mend’, shkon të votojë me maskë

Share

Teksa ka marrë pjesë në procesin zgjedhor brenda partisë që drejton, Monika Kryemadhi, është paraqitur për herë të parë me maskë në zbatim të rregullave anti COVID.

E pyetur nga gazetarët për këtë ‘kthesë’ të saj, Kryemadhi është shprehur se ja ka “mbledhur partia”.

“Ma mblodhi partia dhe jo dikush tjetër. Maska është një element, mbahet në ambiente të mbyllura. Njerëzit duhet ta mbajnë se besojnë dhe jo se dikush i kërcënon”, u shpreh Kryemadhi.

Kujtojmë se kreyetarja e LSI u gjobit nga policia dy herë për mosmbajtjen e maskës mbrojtëse./CNA.al


Share

Komente