U godit nga një sulm në tru, ish-trajneri i njohur zgjohet nga koma

Share

Ish-trajneri i mirënjohur spanjoll, Eusebio Sakristan është zgjuar nga koma.

Ish-tekniku i Barcelonës B, Real Sociedad dhe Gironës kishte pësuar një sulm në tru ditë më parë dhe i’u desh një ndërhyrje kirurgjikale për t’a rimarrë veten, por ajo e la në gjendje kome.

Sipas mediave spanjolle gjendja e tij është përmirësuar pasi është zgjuar nga koma. Lajm i mirë ky për trajnerin e njohur duke kaluar një moment mjaft të vështirë në jetë.


Share

Komente