U kap me 4 mina me eksploziv C4, gjykata merr vendim për 51-vjeçarin

0
Shpërndaje lajmin

Gjyakata e Vlorës ka lënë në burg 51 vjeçarin Petrit Ndoji, i ndaluar për transportin e 4 minave me detonatorë nga  policia disa ditë më parë.

Ndaj tij rëndon akuza “mbajtja pa leje dhe për prodhim i armëve shpërthyese dhe municioneve.
Arrestimi i lezhjanit është bërë në Vlorë, pasi në makinën e tij pas një kontrolli policia ka gjetur dhe sekuestruar 4 minat, me eksploziv C4, të cilat ai i kishte fshehur në kroskotin e automjetit.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *