U takua me Bashën, Ballën e Kryemadhin, mediat greke zulojnë misionin “special” në Tiranë të deputetit grek

Share

Vizita e deputeti grek Tasos Hadjivassiliou në Shqipëri javën e kaluar po komentohet edhe nga mediat greke të cilat zbulojnë misionin “special” në Tiranë” të deputetit grek, që u takua me disa figura të politikës shqiptare.

“Greqia mbështet integrimin e Shqipërisë, por me një kusht: respektimi i plotë i të drejtave të pakicës greke.

Takimet u zhvilluan në një atmosferë shumë të mirë. Hadjivassiliou gjithashtu u takua me Kryepeshkopin Anastas dhe anëtarët e komunitetit grek, të cilët do të jenë kandidatë në zgjedhje”, mbyllet shkrimi.

Kujtojmë se deputeti u takua me kandidatin për kryeministër dhe kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sekretarin e përgjithshëm të PS-së, Taulant Balla dhe kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi.


Share

Komente