UEFA zyrtarizon përdorimin e sistemit VAR në Ligën e Konferencës

0
Shpërndaje lajmin

Institucioni më i lartë i futbollit europian (UEFA) ka zyrtarizuar përdorimin e sistemit VAR në ndeshjet e mbetura të kompeticionit, Liga e Konferencës.
Sistemi VAR do të përdoret në ndeshjet gjysmëfinale por edhe në finalen e madhe, që do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë.
Ndeshjet e para gjysmëfinale do të luhen më 28 prill ndërsa ndeshjet e kthimit më 5 maj.
Leiçester-Roma dhe Fejnord-Marsejë, janë ndeshjet gjysmëfinale dhe katër ekipet e mbetura do të luftojnë për një vend në finalen që do të zvhillohet më 25 maj.
LEXONI GJITHASHTU

Përditësimi i UEFA-s, kampionati shqiptar renditet në vendin e 43-të

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *