Shpërndaje lajmin

Shërbimi i sigurisë i Ukrainës thotë se ka arrestuar politikanin e arratisur pro-rus Viktor Medvedchuk, raporton BBC.
Ai kishte kishte qenë në arrest shtëpiak nën dyshimin për tradhti, por u arratis disa ditë pas pushtimit rus.
Medvedchuk, i cili thotë se Putini është kumbari i vajzës së tij, ka mohuar akuzat. Një fotografi në rrjetet sociale e tregon atë të zhveshur, me pranga dhe të veshur me rroba ushtarake.

No traitor will escape punishment, says the SBU.
Medvedchuk was under house arrest when the Russian invasion began on 24 February. 4 days after that, he fled and went into hiding. The Ukrainian Intelligence spent a lot of time and resources chasing him…https://t.co/wEOgeI5WKM pic.twitter.com/X67k9WAn2x
— Mattia Nelles (@mattia_n) April 12, 2022

Zëdhënësi i Kremlinit është shprehur se e ka parë fotografinë, por nuk mund të thotë nëse është e vërtetë.
 
LEXONI GJITHASHTU:
Nëna ukrainase i shkruan të dhënat vajzës në shpinë
Rusia mund të përdorë armë kimike në Mariupol, thotë Zelenski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *