Ulen ndjeshëm shifrat e infektimeve dhe viktimave në Itali

Shpërndaje lajmin

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 9.148 raste të reja me COVID-19.

Sipas njoftimit, ka një ulje të lehtë të shifrave, krahasuar një ditë më parë, ku u regjistruan 12.965 të infektuar.  Gjithashtu kanë humbur betejën 144 qytetarë, 82 të vdekur më pak krahasuar me një ditë më parë, ku u regjistruan 226 viktima.

Kështu, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar 121.177 viktima.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *