September 25, 2021

Ulen shifrat, 136 viktima dhe mbi 6600 raste të reja me COVID-19 sot në Itali

Shpërndaje lajmin

Sot në Itali janë shënuar 136 viktima nga koronavirusi. Numri i fataliteteve ka pësuar një ulje krahasuar me dje që ishin 182.

Të infektuarit sot ishin 6659 nga 294686 testime që u bënë. Ashtu si vdekjet edhe të prekurit sot kanë pësuar ulje, pasi dje ishin 7567 të infektuar nga 298186 teste.

Në kujdesin intensiv ndodhen 1805 pacientë, ndërsa sot numri i atyre që fituan betejën me sëmundjen raportohet se ishte 13292.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, të shtruar në spital me simptoma janë 12493 qytetarë. Aktualisht pozitivë në Itali janë 332830 persona./ Abcnews.al


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *