Ulje drastike e rasteve në Shqipëri, 53 raste të reja dhe 1 humbje jete nga Covid-19

Shpërndaje lajmin

Shqipëria ka regjistruar 53 raste pozitive me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit ndërsa 1 person ka vdekur. Ministria e Shëndetësisë njofton se ka rënie drastike të shifrave, ndërsa janë shëruar 748 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, Shqipëri ka regjistruar 131.238 raste pozitive, 110.920 të shëruar dhe 2.397 të vdekur nga COVID-19.


Shpërndaje lajmin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *