Uzuni e nis si titullar ndaj “katalanasve”, publikohen formacionet e sfidës Granada-Barcelona

0
Shpërndaje lajmin

Në orën 21:00, Granada e Myrto Uzunit do të presë në “Estadio Nuevo Los Carmenes”, “katalanasit” e Barcelona, në përballjen e vlefshme për javën e 9 të Kampionatit spanjoll të futbollit, La Liga.
Përsa i përket formacioneve, tekniku i vendasve Paco Lopez i ka rreshtuar djemtë e tij me formulën 4-4-2, ku në portë është Ferreira e para tij Neva, Miquel, Rubio e Sanchez. Në mesfushë janë pozicionuar Fernandez, Gumbau, Villar e Zaragoza, ndërsa dyshja e sulmit përbëhet nga Boye dhe “bomberi” i Kombëtares sonë, Myrto Uzuni.
Në krahun tjetër, tekniku Xavi i ka rreshtuar “katalanasit” e tij, me formulën 4-3-3, ku në portë si zakonisht është pozicinuar gjermani Marc-Andre ter Stegen. Në krahët e mbrojtjes janë vendosur Joao Cancelo e Alejandro Balde, me qendrën që mbulohet nga Kounde dhe Christensen. “Dirgjimi” i lojës në mesfushë i është besuar treshes Gavi, Gundogan, Fermin Lopez, ndërsa “tridenti” i sulmit plotësohet nga Joao Felix, Ferran Torres e Lamine Yamal. /i.m /  
Formacionet zytare:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *